U20 Ümit Erkek Milli Takım Kadrosu Belli Oldu

Girit’te düzenlenecek olan U20 Ümit Erkekler Avrupa Şampiyonası’na çok az bir süre kala milli takımımızın kesinleşen kadrosu da belli oldu.

U20 Ümit Erkek Milli Takımımız 15 – 23 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek Avrupa Şampiyonası için Yunanistan’ın Girit adasına hareket etti. Şampiyonada ilk sınavını 15 Temmuz tarihinde Karadağ karşısında verecek olan Ay Yıldızlılarımız, Fransa, İzlanda ve Karadağ ile beraber B grubunda mücadele verecek.

FURKAN KORKMAZ ÖZEL İZİNLE KADRODA

Altyapımızın en önemli oyuncularından Furkan Korkmaz, sergilediği performans ile bu sene NBA’de Philadelphia 76ers’e transfer olup ve NBA Summer League’e katıldı. Burada sergilediği başarılı performans ile tüm dikkatleri üzerine çeken başarılı milli sporcu, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun girişimleri ve Furkan Korkmaz’ın arzusu sonucunda alınan özel izin ile Girit’te düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’nda U20 Ümit Erkek Milli Takımımıza katılacağı kesinleşti.

U20 Ümit Milli Takımı ile Avrupa Şampiyonası’nda forma giyecek olan Furkan Korkmaz, şampiyona sonrası A Milli Erkek Takım kampına dahil olacak.

Kaynak: tbf.org.tr

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...