U16 Yıldız Kızlar Finali Son Çeyrekte Kaçırdı

2017 EYOF Avrupa Gençlik Olimpiyatları Festivali yarı final mücadelesinde Yıldız Kız Milli Takımımız, Macaristan ile karşılaştı.

Macaristan’ın Györ kentinde düzenlenen 2017 EYOF Avrupa Gençlik Olimpiyatları Festivali yarı finalinde Yıldız Kız Milli Takımımız, Macaristan’a 65-57 mağlup oldu.

Karşılaşmaya iyi başlayan ekibimiz etkili savunmasının karşılığında ilk beş dakikada rakibine sadece 4 sayı şansı tanıdı. Skorda kontrolü eline alan ekibimiz ilk çeyreği 21-11 önde tamamladı. İkinci çeyrekte Macaristan daha etkili olan taraftı. Hücumda üretkenlikten uzak kalan ekibimiz karşısında Macaristan oyuna ortak olsa da millilerimiz devreye 33-29 önde girdi.

SON ÇEYREKTE EV SAHİBİ

Üçüncü çeyrekte oldukça dengeli bir oyun ortaya çıktı. İki takımda hücumda istediği performansı ortaya koyamazken ekibimiz son çeyreğe 46-41 üstünlükle giden taraf oldu. Son çeyreğe iyi başlayan Macaristan oyunun iki yönünde de etkili olan taraftı. Skorda dengeyi sağlayan Macarlar bitime 3 dakika kala öne geçti. Son bölümü iyi oynayan ev sahibi müsabakadan 65-57 galip ayrıldı.

Etiketler:,
Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...