#TurgutAtakol | Ümit Milliler Turnuvayı İkinci Bitirdi

Ümitler kategorisinde dünyanın en prestijli turnuvalarından olan 22. Turgut Atakol Turnuvası’nın kapanış gününde Milliler, Litvanya ile karşılaştı.

8 Temmuz 2017 Cumartesi günü Caferağa Spor Salonu’nda oynanan mücadelede rakibine 85-82’lik skorla üstünlük kuran ekibimiz turnuvayı 2. sırada bitirdi. Litvanya ise üçüncü sırayı aldı.

Karşılaşmaya istediği başlangıcı yapamayan ekibimiz uzunlarımızın faul problemine girmesiyle sıkıntı yaşadı. İlk çeyreği Birutis ve Varnas’ın etkili oyunuyla 20-8 önde tamamlayan taraf Litvanya oldu. İkinci çeyrekte milliler oyuna ortak olmayı başardı. Hücumda skor üretme sorununu aşan ekibimiz soyunma odasına 40-31 geride girdi. İkinci yarıda milliler oldukça etkili bir oyun ortaya koydu. Erkan Yılmaz ile başlayan hareketlilik Enes Berkay Taşkıran’ın muhteşem performansıyla devam etti. Hücumda ritmini bulan ekibimiz son bölümü iyi oynayarak mücadeleden 85-82 galip ayrıldı.

Millilerde Enes Berkay Taşkıran 30 sayı 3 ribaund 3 top çalma ile oynarken, 13 sayı ile oynayan Cavit Ege Havsa, 9 sayı 10 ribaund 4 asist ile oynayan Ömer Faruk Yurtseven ve 6 sayı 7 ribaund 3 asist ile oynayan Berkan Durmaz galibiyette öne çıkan isimler oldu.

Litvanya’da Martynas Varnas 21 sayı 3 ribaund 8 asist, Laurynas Birutis 17 sayı 6 ribaund, Laurynas Beliauskas 17 sayı 4 ribaund 6 asist ve Martynas Echodas 12 sayı 7 ribaund ile öne çıkan isimler oldu.

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...