#TurgutAtakol | Ümit Milliler, Karadağ’ı Mağlup Etti

Ümitler kategorisinde dünyanın en prestijli turnuvalarından olan 22. Turgut Atakol Turnuvası’nın üçüncü gününde Millilerimiz Karadağ ile karşılaştı.

6 Temmuz 2017 Perşembe günü Caferağa Spor Salonu’nda oynanan mücadelede rakibini 59-52’lik skorla mağlup eden ekibimiz üçüncü maçından da galibiyetle ayrıldı. Karadağ ise üçüncü maçında da galibiyet alamadı.

Karşılaşmaya istediği başlangıcı yapamayan Ay Yıldızlılar karşısında Karadağ 12-0’lık bir seri ile üstünlüğü eline aldı. İlk çeyreği 23-11 geride kapatan milliler ikinci çeyreğe 18-0 ile başlayarak geri dönmeyi başardı. Fakat çeyreğin son bölümünde toparlanan Karadağ ilk yarıyı 36-32 önde tamamladı. İkinci yarıda tempo düşük olsa da milliler oyunda kontrolü ele almayı başardı. Üçüncü çeyrek 46-46 eşitlikle geçilirken son bölümde savunmasını sertleştiren ekibimiz mücadeleden 59-52’lik skorla galip ayrıldı.

Ay Yıldızlılar’da 13 sayı 9 ribaund 3 asist 3 top çalma ile oynayan Berkan Durmaz ve 12 sayı 4 ribaund ile oynayan Ömer Faruk Yurtseven çift haneli sayılara ulaşan isimler oldu. Ekibimizde Barış Ülker 7 sayı 3 ribaund, Erkan Yılmaz 7 sayı 7 ribaund ve Enes Berkay Taşkıran 5 sayı 4 ribaund ile oynadı.

Karadağ’da 11 sayı 9 ribaund ile oynayan Milos Popovic çift haneli sayılara çıkan tek isim olurken, Marko Grkovic 8 sayı 3 ribaund, Filip Bakic 8 sayı 4 asist 3 top çalma ve Milic Starovlah 8 sayı 3 ribaund ile oynadı.

Ümit Milli Basketbol takımımız turnuvadaki 4. maçında yarın (7 Temmuz Cuma) saat 19.00’da Sırbistan ile karşı karşıya gelecek.

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...