Sude Yılmaz: Belki de Hayatımın En İyi Maçıydı

FIBA, Avrupa Şampiyonası’nda yarı finale yükselen U16 Kız Milli Takımımızın oyuncularından Sude Yılmaz’ın performansını öven bir haber yayınladı.

“Türkiye’nin masalsı yürüyüşüne Sude Yılmaz ilham verdi” başlıklı haberde, 1.78 boyundaki oyuncumuzun Belçika maçında double-double yapıp 6 da top çaldığı, Fransa maçında 13 sayı 7 ribaunt ve 3 top çalmayla oynadığı, “Belki de hayatımın en iyi maçıydı” dediği Litvanya karşılaşmasında ise daha ilk yarıda 21 sayı bulup hücum ribauntlarına damga vurduğu hatırlatıldı.

“Sude şimdi de takımının tarihi bir madalya kazanmasına yardımcı olmaya hazır” ifadelerini kullanan FIBA, oyuncumuzun Derin Erdoğan ve Melek Uzunoğlu ile birlikte rakipler için büyük tehdit yarattığının altını çizdi.

FIBA’nın haberinde, U16 Yıldız Kız Milli Takımı Başantrenörü Halil Demirbilek’in, “Sude çok istekli. Her maça hazır çıkıyor. Her maçtan önce bana gelip hazır olduğunu söylüyor. Bu sezon her antrenmanda sıkı çalıştı. Hem çok çalışkan hem de çok iyi bir oyuncu.” ifadelerine yer verildi.

“ENERJİSİYLE TAKIMA BÜYÜK KATKI SAĞLIYOR”