Serkan Erdoğan: Süper Bir Yetenek Olabilirsiniz Ama…

U18 Genç Erkek Milli Takım antrenörü Serkan Erdoğan, Slovakya’da devam eden turnuva sırasında değerlendirmelerde bulundu.

Turnuva öncesi kadroyu belirlerken yüksek karakterli oyuncuları tercih ettiğini söyleyen Serkan Erdoğan “Bence bu yaz takımın bir araya gelmesinde aldığım kararlar bunu gösteriyor. Eski bir sporcu olarak en önemli olan şeyin karakter olduğunu düşünüyorum. Süper yetenek olabilirsiniz ama basketbol ve takıma güçlü bir bağınız yoksa kariyerinizde kaybolacağınız bir nokta gelecektir. Yalnızca kendini düşünüyorsan, umrumda değil. Oyuncularıma bir basketbolcu olurken düşündüğüm şeyleri öğretmekle ilgileniyorum.” şeklinde konuştu.

“HER ŞEYDEN ÖNCE TAKIM GELİR”

Bir felsefe oturtmaya çalıştığını söyleyen Erdoğan “Her şeyden önce takım gelir. Sonra bazı kişisel başarılar gelebilir. Ama oyuncular takım arkadaşları için savaşmak ve takım da bir bütün olmak zorunda. Sonuçların iyi olmasının bir önemi yok. Ben 2-3 yıl sonra bunların nasıl bir etki göstereceğine odaklanıyorum. Bu felsefe ve mentaliteyi öğrenmek zorundalar. Bu turnuvadaki en büyük amacım bu.” dedi.

Kaynak: fiba.com

 

Etiketler:
Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...