Selçuk Ernak: Vazgeçmeyen Oyunculardan Kurulu Bir Kadromuz Var

U20 Ümit Milli Basketbol Takımı antrenörü Selçuk Ernak, Turgut Atakol Turnuvası’nın ardından değerlendirmelerde bulundu.

U20 Milli Takım koçu Selçuk Ernak, 6 gün sonra başlayacak Avrupa Şampiyonası için Turgut Atakol Turnuvası’nın ışığı altında değerlendirme yaparken, “Yüksek mücadele gücümüzü kullanarak üst sıraları zorlayacağız.” dedi.

Halen Philadelphia 76ers formasıyla Yaz Ligi’nde oynayan Furkan Korkmaz’ın durumunun belirsiz olduğunu ifade eden Ernak, “Artık Furkan gelmeyecekmiş gibi hareket ediyoruz. Furkan’la madalya amacımız vardı ama o yok diye bu hedeften vazgeçmeyeceğiz.” diye konuştu.

Ernak şöyle devam etti:

“Basketbol yaşı olarak rakiplerimizin gerisindeyiz. Birçok oyuncunun sezonu oynamadan geçirmiş olması nedeniyle acemiyiz. Buna karşın baskıyı seven oyunculardan kurulu bir kadromuz var. Baskıyı iyi yaptığımızda coşabiliyoruz, yarı sahada da iyi presliyoruz. Bizi en çok umutlandıran yönümüz oyuncularımızın yüksek mücadele gücüyle oynamaktan mutlu olması. 4 numara pozisyonundaki sorunu başka pozisyondakileri devşirerek gidermeye çalışıyoruz. Oyuncuları farklı pozisyonlarda kullanarak rakiplerimize zorluk yaratabiliriz.

Öncelikli olarak Fransa, Karadağ ve İzlanda ile oynayacağımız grup maçları sonunda en iyi sırayı alabilmek. Takımımızın elde edeceği sonuçta grup maçlarını nasıl bitireceğimizin önemi büyük. Furkanlı kadroyla olan madalya iddiamızı Furkan’ın gelmemesi durumunda yine sürdüreceğiz çünkü vazgeçmeyen oyunculardan kurulu bir kadromuz var.”

Kaynak: basketfaul

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...