Sosyal Medya:

Altyapı Milli Takımlar

Pınar Karşıyaka, Adem Bona’yı Kadrosuna Kattı

Basketbol Süper Ligi takımlarından Pınar Karşıyaka altyapı milli takımlarında da boy gösteren 2003 doğumlu Adem Bona’yı kadrosuna kattı.

Yaz döneminde Türk vatandaşı olarak altyapı milli takımlarında boy gösteren Adem Bona, 2018 – 2019 sezonuna Mavişehir Spor Kulübü ile başlamıştı. BeinSports spikeri İsmail Şenol’un aktardığı bilgiye göre; genç oyuncu bir diğer İzmir temsilcisi Pınar Karşıyaka ile kariyerine devam edecek. 2003 doğumlu pota altı oyuncusu İzmir ekibinin Basketbol Gençler Ligi takımında forma giyecek.

MİLLİ TAKIMLARDA FORMA GİYDİ

İlk olarak geçtiğimiz yaz Arjantin’deki U17 Dünya Kupası’nda boy gösteren Adem Bona turnuvada maç başına 8.5 dakika 1.4 sayı 2.3 ribaund ortalamaları ile mücadele etmişti. U16 Avrupa Şampiyonası’nda üçüncü olan Yıldız Erkek Milli Takımı kadrosunda da yer alan genç oyuncu maç başına 13.7 dakika 2.3 sayı 5.7 ribaund ortalamaları yakalamıştı.

Son olarak TBF Uluslararası U16 Yıldız Erkekler turnuvasında boy gösteren 2003 doğumlu oyuncu 5 maçta 21.4 dakika 11 sayı 5.6 ribaund ortalamaları ile oynadı.

ALTYAPIBASKET.COM ÜYESİ KULÜPLER

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Altyapı Milli Takımlar