Genç Milliler, Avustralya’ya Diş Geçiremedi

Türkiye Genç Milli Albert Schweitzer

Almanya Basketbol Federasyonu tarafından, gençler kategorisinde her iki yılda bir gerçekleştirilen Albert Schweitzer Turnuvası’nda Genç Erkek Milli Takımımız, beşinci maçında Avustralya ile karşılaştı.

5 Nisan 2018 Perşembe günü oynanan mücadelede rakibine 72-53’lük skorla mağlup olan ekibimiz grubunu 1 galibiyet 4 yenilgi ile tamamladı.

Karşılaşmaya 8-0’lık seriyle başlayan milliler skorda kontrolü eline aldı ve ilk çeyreği 20-15’lik skorla önde kapadı. İkinci çeyreğe bu kez Avustralya iyi başladı ve ilk beş dakika geride kalırken skoru 26-20’ye getirdi. Skor üretmekte zorlanan ekibimiz devreye 28-25’lik skorla geride girdi. İkinci yarıda Avustralya hücumdaki etkinliğini daha da arttırdı. Samson Froling ile hücumda sayılar bulan rakibi karşısında skor üretmekte zorluk çeken milliler son çeyreğe 56-38’lik skorla geride gitti. Son çeyrekte karşılıklı sayılar göze çarparken Ömer Uğurata’nın öğrencileri salondan 72-53’lük skorla mağlup ayrıldı.

Ay Yıldızlılar’da Mert Konuk 11 sayı 3 ribaund 3 asist, Sadık Emir Kabaca 10 sayı 5 ribaund, Kamer Muhammed Bayraktar 8 sayı 7 ribaund ve Alperen Demir – Mert Akay ikilisi 6’şar sayı ile oynadı.

Avustralya’da Samson Froling 23 sayı 10 ribaund 3 asist ve Aiden Krause 11 sayı 9 ribaund 6 asist ile öne çıkan isimler oldu.

CANLI YAYIN

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...