Genç Milliler, Almanya’ya Son Bölümde Kaybetti

Türkiye Genç Milli Albert Schweitzer

Almanya Basketbol Federasyonu tarafından, gençler kategorisinde her iki yılda bir gerçekleştirilen Albert Schweitzer Turnuvası’nda Genç Erkek Milli Takımımız, üçüncü maçında Almanya ile karşılaştı. 

2 Nisan Pazartesi günü oynanan müsabakada rakibine 74-70’lik skorla mağlup olan ekibimiz turnuvadaki 3. maçında ikinci yenilgisini aldı. A Grubu’ndaki dördüncü maçında Ay Yıldızlılarımız, 4 Nisan Çarşamba günü TSİ 16:30’da ev İsrail ile karşı karşıya gelecek.

Mücadeleye iyi başlayan Almanya ilk beş dakikalık bölümü 10-4 önde geçerken ilk çeyrek 16-16’lık eşitlikle sona erdi. İkinci çeyreğe iyi başlayan taraf milliler oldu. Ekibimiz çeyreğe 8-2 ile girse de devreye ev sahibi 31-28’lik üstünlükle girdi. Üçüncü çeyrekte özellikle ikinci bölümde iyi bir performans sergileyen Ay Yıldızlılar son çeyreğe 57-53’lük skorla önde giden taraf oldu. Son çeyrekte büyük bir çekişme vardı. Ekibimiz bitime bir dakika kala skorda 70-69 önde olmasına rağmen mücadeleyi Almanya 74-70’lik skorla galip tamamladı.

Millilerde Eray Akyüz 15 sayı 2 ribaund 2 asist, Mert Konuk 12 sayı, Mert Akay 11 sayı ve Sadık Emir Kabaca 8 sayı 10 ribaund ile oynadı.

Almanya’da 22 sayı 4 asist ile oynayan Jonas Mattisseck ve 16 sayı 10 ribaund ile oynayan Hendrik Drescher öne çıkan isimler oldu.

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...