#FIBAU20Europe | Milliler, İzlanda’yı Farklı Geçti

Girit’te düzenlenmekte olan U20 Ümit Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda B Grubu’nda yer alan milliler ikinci maçında İzlanda ile karşı karşıya geldi.

U20 Ümit Erkek Milli Takımımız, U20 Ümit Erkekler Avrupa Şampiyonası’ndaki ikinci maçında İzlanda’yı 82-66’lık  skorla mağlup etti. İlk maçında Karadağ’a 73-69 mağlup olan ekibimiz gruptaki son maçında 17 Temmuz Pazartesi günü saat 19.00’da Fransa ile karşılaşacak.

Karşılaşmanın ilk üç dakikasını 7-4 önde geçen ekibimiz karşısında İzlanda özellikle dış atışlarda etkili oldu. Palsson’dan gelen sayılarla rakibimiz bu çeyreği 14-13 önde kapadı. İkinci çeyrek karşılıklı sayılarla başlarken Enes Berkay Taşkıran ile üst üste üç sayılık isabetler bulan ekibimiz hücumda tempo yakaladı. İlk 4 dakika 22-22 eşitlikle geçilirken sonrasında 8-0’lık seri yakalayan Ay yıldızlılar devreye 39-29 önde girdi.

İKİNCİ YARIDA FARK DAHA DA AÇILDI

Üçüncü çeyrekte Ömer Faruk Yurtseven ve Egehan Arna ile hücumda etkili olan ekibimiz skorda kontrolünü sürdürdü. Bir ara farkın 22 sayıya kadar çıktığı çeyreği milliler 59-40’lık skorla önde tamamladı. Son çeyrekte Egehan Arna etkili oyununu sürdürürken ekibimiz aradaki farkın getirdiği rahatlıkla oyundaki üstünlüğünü devam ettirdi. Dış atışlarla şansını deneyen rakibi karşısında hücumda zorlanmayan milliler müsabakadan 82-66’lık skorla galip ayrılmayı başardı.

Ay Yıldızlılar’da 27 sayı 12 ribaund 8 asist ile oynayan Egehan Arna, 14 sayı 9 ribaund ile oynayan Ömer Faruk Yurtseven, 9 sayı ile oynayan Enes Berkay Taşkıran, 6 sayı 10 asist ile oynayan Cavit Ege Havsa ve 6 sayı 5 ribaund 4 asist ile oynayan Erkan Yılmaz öne çıkan isimler oldu.

İzlanda’da 12 sayı 6 ribaund ile oynayan Stefansson, 12 sayı 10 ribaund ile oynayan Hlinason ve 10 sayı 7 ribaund ile oynayan Gylfason çift haneli sayılara ulaşan isimler oldu.