#FIBAU18Europe | Genç Milliler Almanya Galibiyetiyle Başladı

Slovakya’da düzenlenen olan U18 Genç Erkekler Avrupa Şampiyonası’nın ilk gününde U18 Genç Erkek Milli Takımımız, Almanya ile karşılaştı.

U18 Genç Erkek Milli Takımımız, A Grubu’ndaki ilk maçında Almanya’yı 70-61’lik skorla geçerek turnuvaya iyi bir başlangıç yaptı. Milliler gruptaki ikinci maçında 30 Temmuz Pazar günü saat 14.30’da Rusya ile karşılaşacak.

Karşılaşmaya etkili başlayan milliler hücumda özellikle Erkin Şenel’den gelen sayılarla kontrolü eline aldı. İlk beş dakikayı 15-8 önde geçen ekibimiz karşısında Almanya, Hollersbacher ile oyunda kalmayı başardı.  Ay Yıldızlılar hücumda iyi bir performans ortaya koyduğu çeyreği 26-19 önde tamamladı. İkinci çeyrekte ise milliler ilk çeyreğin aksine hücumda oldukça zorlandı. Ragıp Berke Atar’ın faul problemi nedeniyle büyük bir bölümü kenarda geçirdiği çeyrekte hücumda ritmini bulamadı. Bu çeyrekte sadece 7 sayı üretirken, Herkenhoff’un son saniye üçlüğüyle ilk yarı 33-33 sona erdi.

İKİNCİ YARI ÇEKİŞMELİ GEÇTİ

Üçüncü çeyrek karşılıklı sayılarla başlarken ilk dört dakika sonunda ekibimizin 42-37’lik üstünlüğü göze çarpıyordu. Çeyreğin kalan bölümünde sadece 4 sayı üretebilen milliler rakibin geriden gelerek öne geçmesine engel olamadı. Çeyreğin sonunda Mattisseck ile hücumdan boş dönmeyen Almanlar son çeyreğe 47-46 önde girdi. Son çeyrekte milliler özellikle Erkin Şenel’den gelen üst üste üç sayılık isabetlerle tekrardan öne geçti. Çeyrekte ilk beş dakikayı 54-51 önde geçen Ay Yıldızlılar dengeli geçen oyunda savunmasıyla rakibini zorladı. Son 1 dakikaya 63-59 önde giren Serkan Erdoğan’ın ekibi mücadeleden 70-61’lik skorla galip ayrıldı.

Milliler’de Erkin Şenel 16 sayı 6 ribaund 2 top çalma, Yiğitcan Saybir 17 sayı 5 ribaund, Şehmus Hazer 13 sayı 3 ribaund 2 top çalma ve Ragıp Berke Atar 12 sayı 10 ribaund 3 asist ile öne çıktı.

Almanya’da Hendrik Drescher 11 sayı 3 ribaund, Marco Hollersbacher 10 sayı 10 ribaund ve Jonas Mattisseck 11 sayı 3 asist ile oynadı.