#FIBAU16Europe | Yıldız Milliler’in Hedefi Dünya Şampiyonası

Karadağ’da düzenlenmekte olan 2017 U16 Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda U16 Yıldız Erkek Milli takımımız yarı final oynama şansını kaybetti.

16 Ağustos Çarşamba günü oynanan mücadelede Fransa’ya 80-76’lık skorla mağlup olan milliler madalya şansını kaybetti. U16 Yıldız Erkek Milli Takımımız, 18 Ağustos Cuma günü 5-8 Klasman maçında Letonya ile karşı karşıya gelecek.

Ay Yıldızlılar madalya şansını kaybetse de önlerinde hala önemli bir hedef bulunuyor. Ertuğ Tuzcukaya’nın ekibinin 30 Haziran – 8 Temmuz 2018 tarihleri arasında Arjantin’de düzenlenecek olan FIBA U17 Dünya Basketbol Şampiyonası’na katılma şansı sürüyor. İki yılda bir düzenlenen U17 Dünya Basketbol Şampiyonası’nda Avrupa’dan 5 ülke katılım gösteriyor. Fransa, Hırvatistan, Karadağ ve Sırbistan’ın ilk dört bileti kaptığı düşünülürse kalan 1 bilet için büyük bir mücadele olacak.

ÜST ÜSTE 2. KEZ KATILMA ŞANSI

U16 Yıldız Erkek Milli takımımız, 5-8 Klasman mücadelesinde Letonya engelini aşması halinde Litvanya – İspanya karşılaşmasının galibiyle 5.’lik için mücadele edecek. Ay Yıldızlılar’ın Letonya ile yapacağı karşılaşma 18 Ağustos Cuma günü saat 17.00’de oynanacak.  Geçtiğimiz yaz İspanya’da düzenlenen U17 Dünya Basketbol Şampiyonası’na tarihimizde ilk kez katılmış ve gümüş madalya kazanarak önemli bir başarıya imza atmıştık.

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...