Altyapı Kadın Milli Takımlarımız, Eski Basketbolculara Emanet

Kadın Basketbolunda uzun yıllar forma giyen Yasemin Horasan, Sariye Kumral ve Zeynep Gül Aktaş, yeni dönemde altyapı milli takımlarımızda takım menajeri olarak görev yapacak.

Hem ligimizde hem de milli takımımızda forma giyen; Yasemin Horasan (U18 Genç Kız Milli Takım), Sariye Kumral (U20 Ümit Kız Milli Takım) ve Zeynep Gül Aktaş (U16 Yıldız Kız Milli Takım), Takım Menajeri olarak basketbolumuza hizmet etmeyi sürdürecek.

Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, kadın basketbolumuzdaki yapılanmayla ilgili olarak, “Başkanımızın ve yönetimimizin vizyonu doğrultusunda, yaz başında A Milli Kadın Takımımızın Menajerliğine Zeynep Gül Ene getirildi. Sonrasında da Altyapı Milli Takım Koordinatörümüz Aziz Akkaya ile yapılan görüşmeler sonucunda takım menajerliği pozisyonuna, oyunculuk kariyerlerini noktalamış üç ismin getirilmesi uygun görüldü. Yasemin Horasan, Sariye Kumral ve Zeynep Gül Aktaş, bu dönemden itibaren tecrübelerini genç oyunculara aktaracaklar” dedi.

Kadın Milli Takımlar Teknik Koordinatörü Aziz Akkaya da altyapı kadın milli takımlarımızdaki yapılanmayla ilgili olarak şu açıklamada bulundu:

“Kadınlarda altyapı milli takımlarımızı; Yasemin Horasan, Sariye Kumral ve Zeynep Gül Aktaş’a emanet ettik. Kadın basketbolumuza uzun yıllar hizmet etmiş bu oyuncular, kariyerlerini noktaladıktan sonra altyapı milli takımlarında görev yaparak tecrübelerini genç oyunculara aktaracaklar. Bundan sonra da oyunculuk kariyerlerini tamamlayan eski basketbolcuları havuzun içerisinde tutmak ve o isimlere görevler vermek istiyoruz. Çünkü o formayı terleten ve havayı bilen sporcular bizim için çok değerli.”

Kaynak: tbf.org.tr

Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...