9 Eylül Basketbol’dan Onuralp Bitim’e Destek

Geçtiğimiz günlerde U18 Genç Erkek Milli Takım kadrosundan çıkarılan Onuralp Bitim ile ilgili olarak eski kulübü 9 Eylül Basketbol’dan bir açıklama geldi.

İzmir ekibi Facebook üzerinden yaptığı açıklamada genç oyuncuların hatalar yapabileceğini belirtirken, Bitim’e olan güvenlerini de dile getirdiler.

İşte o açıklama;

Dokuz Eylül Basketbol Kulübü olarak kuruluş amacımız; gençlere basketbol sevgisini aşılamak, iyi bireyler ve ahlaklı sporcular yetiştirmektir. Kurulduğu günden bu yana inandığımız ve sahip olmaya çalıştığımız değerlerin, kişisel hırslarımız ve kurumsal çıkarlarımız karşısında yenik düşmesine izin vermedik, Bu inançla oyuncularımıza, basketbolu sevdirmeyi, iyi basketbol oynatmayı görev bilen bizler altyapının olması gerektiğine inandığımız şekline hizmet etmekteyiz. Dokuz Eylül Basketbol Kulübünün , yüksek bütçeli kulüp takımlarıyla rekabete girebilmesini, ülke çapında büyük başarılar elde etmesini gençlerin basketbol sevgisine ve taşıdığı değerlere borçludur. Bu başarılara örnek olarak 2012 yılında elde ettiğimiz Türkiye Küçük Erkekler Basketbol Şampiyonluğunu 2014 yılı Yıldız erkekler Türkiye 2.liği ,Küçük erkekler Türkiye 3.lüğü ve 2015 yılında elde ettiğimiz Türkiye Genç Erkekler Basketbol Şampiyonası Türkiye 3.lüğünü sayabiliriz. Çok daha geniş imkanlara sahip kulüplerle mücadele ederken en büyük güç kaynağımız üzerine titrediğimiz çocuklarımız yani genç yeteneklerimizdir. Zorlu idman programlarını gerçekleştirirken, sahada rakibin ismi ve gücü karşısında ezilmeden cesaretle varını yoğunu ortaya koyabilen oyuncularımızla sahadaki başarıları yanında, topluma yararlı bireyler oldukları için gurur duyuyoruz. Kulübümüze yapmış oldukları katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

HATA YAPMALARI DOĞALDIR

Sporcularımızla çalışırken bizler de sıkıntılar yaşadık hiç şüphesiz. Bu sorunları aşmaya çalışırken eğitimci kimliğimizi ön planda tutarak, sporcularımızı bilinen kalıplara sokmaya çalışmaktansa, onları daha özgür kılmaya, bireysel farklılıklarını törpülemeden takımlarına katkıda bulunmaya yönlendirmeye çalıştık. Hayatlarının ergenlik adı verilen zorlu döneminde bildiğimiz doğruları kabul ettirmeye çalışmaktansa, yeni cevapları birlikte aradık.
Onuralp Bitim hiç şüphesiz birlikte çalıştığımız özel ve yetenekli oyuncuların ilk sıralarında yer almaktadır. Yeteneği ve bugüne kadar elde etmiş olduğu başarıları basketbol kamuoyu tarafından çoktan kabul görmüştür. Kendi yaş grubunun gelecek vadeden önemli oyuncularından biri olarak görülmektedir. Milli Takım kadrosundan çıkarılması Dokuz Eylül basketbol kulübüne gönül vermiş bizleri derinden üzmüştür. Hala henüz çocuk denecek yaşta olan bir oyuncuyu en verimli çağında ve formundayken, böylesi önemli bir deneyimden mahrum etmenin Onuralp ve Milli takım adına kayıp olduğunu düşünüyoruz.. Milli takım seviyesine gelmiş oyuncular özel yetenekli sporculardır. Kendilerine olan güvenleri zirvede olan bu genç insanların hata yapmaları doğaldır. Alt yapı Milli takımlarında Türk Milli Basketbol takımı yöneticilerinin ve teknik adamlarının katıldıkları turnuvalardan başarılı sonuçlar almanın yanında öncelik olarak Türk Basketboluna önemli oyuncular yetiştirmek gibi büyük bir sorumlulukları olduğunu düşünüyoruz. Onuralp’in Türk basketbolunda hak ettiği yere geleceğine inanıyoruz.

DEĞERLİ OYUNCUMUZ ONURALP BİTİM’İN GENÇ MİLLİ TAKIM KADROSUNDAN ÇIKARILMASINI ÜZÜNTÜYLE KARŞILIYORUZ.Dokuz Eylül…

9 Eylül SK paylaştı: 18 Temmuz 2017 Salı

Etiketler:,
Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...