#AdidasNGT – Belgrad’da şampiyon Kızılyıldız

Adidas Next Generation Turnuvasının 4. etabı olan Belgrad’da heyecan Kızılyıldız ile Spars Sarajevo arasındaki mücadele ile sona erdi.

Karşılaşmaya iki takımda dengeli bir oyunla başlarken ilk çeyrek 22-22 eşitlikle sona erdi. İkinci çeyrekte kontrolü eline alan Kızılyıldız soyunma odasına 47-42 önde giden taraf oldu. Üçüncü çeyrekte savunmasını biraz daha sertleştirmeyi başaran Kızılyıldız son bölüme gidilirken farkı 13 sayıya kadar çıkardı. Son çeyrekte oyundan kopmayan Spars Sarajevo farkı azaltsa da Kızılyıldız rakibini 92-88’lik skorla mağlup etti ve Büyük Finalde mücadele etme hakkı kazandı.

Kızılyıldız, Berlin’de gerçekleşecek olan Büyük Finalde Real Madrid, Mega Leks ve Zalgiris Kaunas ile birlikte mücadele edecek.

Kızılyıldız’da Borisa Simanic (1998) 16 sayı 8 ribaund 4 blok, Aleksa Radanov (1998) 26 sayı 8 asist 3 top çalma, Matija Radovic (1998) 15 sayı 8 ribaund ve Stefan Dordevic (1998) 13 sayı 15 ribaund ile galibiyeti getiren isimler oldu.

Spars Sarajevo’da 24 sayı 10 ribaund 5 asist ile oynayan Amar Gegic (1998), 24 sayı ile oynayan Sani Campara (1999) ve 16 sayı 12 ribaund ile double double yapan Aleksa Stepanovic (1998) yenilgiye engel olamadı.

Turnuvanın en iyi beşi Sani Campara (Spars Sarajevo), Dzanan Musa (Cedevita Zagreb), Milos Glisic (Partizan) Aleksa Radanov (Kızılyıldız) ve Borisa Simanic (Kızılyıldız) olarak ortaya çıkarken Borisa Simanic (Kızılyıldız) aynı zamanda MVP olmayı başardı.

SAYI  KRALLIĞI 

S OYUNCU TAKIM M SAYI AVR.
1 GLISIC, MILOS U18 PARTIZAN BELGRADE 5 135 27.00
2 POPOVIC, MILOS U18 BUDUCNOST VOLI PODGORICA 4 115 28.75
3 SIMANIC, BORISA U18 CRVENA ZVEZDA TELEKOM BELGRADE 5 111 22.20
4 CAMPARA, SANI U18 SPARS SARAJEVO 5 107 21.40
5 STEPANOVIC, ALEKSA U18 SPARS SARAJEVO 5 101 20.20
6 ZYLKA, FERDINAND U18 ALBA BERLIN 4 95 23.75
7 RADANOV, ALEKSA U18 CRVENA ZVEZDA TELEKOM BELGRADE 5 84 16.80
8 MUSA, DZANAN U18 CEDEVITA ZAGREB 5 83 16.60
9 SLAVKOVIC, ANDRIJA U18 BUDUCNOST VOLI PODGORICA 4 81 20.25
10 BARISIC, LUKA U18 CEDEVITA ZAGREB 5 79 15.80

ASİST 

S OYUNCU TAKIM M T AVR.
1 MUSA, DZANAN U18 CEDEVITA ZAGREB 5 36 7.20
2 GEGIC, AMAR U18 SPARS SARAJEVO 5 32 6.40
3 REBIC, PETAR U18 CRVENA ZVEZDA TELEKOM BELGRADE 5 24 4.80
3 TADIC, TADIJA U18 PARTIZAN BELGRADE 5 24 4.80
5 RADANOV, ALEKSA U18 CRVENA ZVEZDA TELEKOM BELGRADE 5 23 4.60
6 COROVIC, IVAN U18 CRVENA ZVEZDA TELEKOM BELGRADE 5 21 4.20
7 USKOKOVIC, ALEKSA U18 CRVENA ZVEZDA TELEKOM BELGRADE 5 20 4.00
8 CAMPARA, SANI U18 SPARS SARAJEVO 5 18 3.60
8 JORDANO, ANTONIO U18 CEDEVITA ZAGREB 5 18 3.60
10 KOCIC, SRDAN U18 SPARS SARAJEVO 5 16 3.20

RİBAUND

 

S OYUNCU TAKIM M T AVR.
1 DORDEVIC, STEFAN U18 CRVENA ZVEZDA TELEKOM BELGRADE 5 67 13.40
2 GLISIC, MILOS U18 PARTIZAN BELGRADE 5 66 13.20
3 STEPANOVIC, ALEKSA U18 SPARS SARAJEVO 5 56 11.20
4 POPOVIC, MILOS U18 BUDUCNOST VOLI PODGORICA 4 55 13.75
5 GASIC, SRECKO U18 PARTIZAN BELGRADE 5 45 9.00
5 ANTUNOVIC, SANDRO U18 SPARS SARAJEVO 5 45 9.00
7 SIMANIC, BORISA U18 CRVENA ZVEZDA TELEKOM BELGRADE 5 41 8.20
8 BARISIC, LUKA U18 CEDEVITA ZAGREB 5 39 7.80
9 GEGIC, AMAR U18 SPARS SARAJEVO 5 35 7.00
10 KOCIC, SRDAN U18 SPARS SARAJEVO 5 34 6.80
Bu haberle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz...